Clareon® AutonoMe – nová vnútroočná šošovka na našom pracovisku

Nová vnútroočná šošovka Clareon®  má výborné optické vlastnosti, nový materiál je dlhodobo stabilný a zaisťuje kvalitné videnie. Aplikácia automatizovaným zavádzajúcim systémom na jedno použitie zabezpečí bezdotykovú implantácia šošovky do oka. Toto minimalizuje riziko poškodenia vnútroočnej šošovky. Chirurg implantuje šošovku bezdotykovo, pomocou jednorazového injektoru.
Šošovkou nie je už nutné pred implantáciu manipulovať ani ju nijako rolovať. Systém je pre chirurga veľmi jednoducho a pohodlne ovládateľný. Jednorazový injektor predstavuje nulové riziko vyplývajúce z opakovaného používania.

„Nový systém znižuje riziko komplikácií spojených s dlhodobými zmenami materiálu či priehľadnosti šošovky v porovnaní so staršími tipmi. Pacient sa nemusí obávať zmeny kvality videnia do budúcnosti. Šošovka si udržiava aj po rokoch vynikajúcu priehľadnosť, a tým pacientovi zabezpečuje dlhodobú stabilitu zraku po operácii,“ objasňuje MUDr. Monika Ilavská PhD, Medilux – Očné centrum Galanta, kde začali s implantáciou v septembri 2019, a šošovka bola implantovaná aj pri 500-tej operácii katarakty na pracovisku v tomto roku.

+421907615285

Máte otázky? Zavolajte nám

medilux.ocne@gmail.com

Potrebujete pomoc? Napíšte nám email

Pondelok: 8.00 – 15.00
Utorok: Operačný deň
Streda : 8.00 – 15.00
Štvrtok : 8.00 – 15.00
Piatok: 8.00 – 15.00

Teraz zatvorené