Dvojročné skúsenosti s prístrojom PlasmaJett pri neinvazívnej blepharoplastike

Čo je neinvazívna blepharoplastika ?
Je to mini invazívny zákrok na ošetrenie kože hornej alebo dolnej mihalnice. Po zákroku prichádza k spevneniu kože a zlepšeniu tvaru očnej štrbiny. Prístroj PlasmaJett generuje iskrový výboj jednosmerným napätím, čo vytvára úzky plazmový lúč, /cca 1 mm2/, čo umožňuje cielenú deštrukciu štruktúr na koži v niektorej z indikácií.

V ktorých prípadoch je vhodná?

Zákrok je vhodný

  • u mladších klientov, kde ešte nechceme pristúpiť k chirurgickému riešeniu
  • v prípadoch,  kde bol vykonaný zákrok na mihalniciach chirurgickým spôsobom a po čase pacienti pozorujú opäť uvoľnenie kože na mihalniciach
  • na dokorekciu malých nepravidelností jazvičiek po klasickom chirurgickom zákroku
pacientka 4 roky po operácii mihalníc

U koho nie je ošetrenie vhodné?

U pacientov s kardiostimulátorom, tehotných žien, klientov s epilepsiou, s kovovými implantátmi, s onkologickým ochorením, s akútnym zápalovým ochorením.

U klientov s nadmerným nadbytkom kože je vhodnejší chirurgický zákrok.

Ako zákrok prebieha?

Zákrok prebieha v lokálnom znecitlivení. Pri väčšom rozsahu ošetrenia je vhodnejšia aplikácia anestetika injekčne, čo zabezpečí zmenšenie bolesti po operácii. Pri ošetrení sa využíva elektrokoagulácia, kedy tepelná energia iskrového výboja spôsobí odparenie vody v bunke a narušenie štruktúry, vysoká teplota má za následok koaguláciu tkanivových bielkovín  a uzáver drobných cievok.  Aplikačnú hlavicu lekár prikladá na ošetrovanú plochu  kože na mihalniciach, čím spôsobí regulované poškodenie kože. To spôsobí  zvýšenú tvorbu kolagénu I. typu a v oblasti jaziev dochádza k redukcii počtu keloidých buniek /fibroblastov/. Dochádza k tvorbe vlákien kolagénu v smere jednosmerného prúdu a k polarizácii bunkovej membrány a presunu iontov sodíka von z bunky a zvýšeniu koncentrácie vnútrobunkového draslíka.       

 

Čo môžem čakať bezprostredne po zákroku?

Krátko po zákroku sa môže vyskytnúť rôzne odstupňovaná bolesť. Ihneď po zákroku sú na koži viditeľné body po ošetrení, ktoré neskôr splývajú do „chrasty“, ktorá sa po 3-4 dňoch začne odlupovať. 2-3 dni po zákroku môže byť prítomný opuch v ošetrovanej oblasti, ktorý reaktívne steká na dolné mihalnice. V štádiu opuchu klienti nepociťujú bolesti len plnosť tkanív. Po odznení opuchu sa postupne odlupujú chrastičky, netreba ich odstraňovať násilne, lebo to môže spôsobiť krvácanie. Tvorba chrást  je  prirodzený následok ošetrenia, netreba sa báť vzhľadu na viečkach, neskôr to odznie. Je vhodná aplikácia doporučeného séra na ošetrenie PlasmaJett sérum, ktoré svojím zložením kožu hojí a zabraňuje tvorbe pigmentácií.

Ako dlho trvá zahojenie po zákroku?

Po týždni  je už obvykle ošetrená koža bez chrastičiek, jemne ružová, ale ďalej prebieha hojivý  proces. Ošetrenú kožu ďalej ošetrujeme hojivým sérom alebo doporučený krémom. Je možné aplikovať aj dekoratívnu kozmetiku, ale ešte len jemne.

Kedy je vhodný čas na neinvazívnu blepharoplastiku?

Najvhodnejší čas na zákrok je obdobie s menším množstvom slnečného svetla, jeseň, zima, jar . Predchádza sa tak tvorbe nežiaducich pigmentácií.

objednajte sa na konzultáciu na našom telefónnom čísle 0907615285

+421907615285

Máte otázky? Zavolajte nám

medilux.ocne@gmail.com

Potrebujete pomoc? Napíšte nám email

Pondelok: 8.00 – 15.00
Utorok: Operačný deň
Streda : 8.00 – 15.00
Štvrtok : 8.00 – 15.00
Piatok: 8.00 – 15.00

Teraz zatvorené