Plastické operácie na mihalniciach

Aké operácie vykonávame?

V našom zdravotníckom zariadení vykonávame operácie v okolí očí plastického charakteru. Odstraňujeme drobné kožné nádory, väčšie nádory aj s krytím kožným transplantátom. Vykonávame úpravy postavenia viečok a odstránenie previsu kože horných viečok. Cena jednotlivých operácií závisí od miesta a rozsahu .

Verruca ( Bradavica)

Bradavice sú drobné výrastky na koži rôznych častí tela. Na mihalniciach sa často vyskytujú medzi riasami . Sú spôsobené vírusovou infekciou , neliečenie spôsobuje nárast počtu týchto výrastkov. Na našom pracovisku odstraňujeme tieto výrastky elektrokauterom alebo chirurgicky, niekedy s nutnosťou zošitia. Výhodou elektrokauteru je nižšia bolestivosť , menší rozsah krvácania a rýchlejšie hojenie.

Blepharoplastika ( úprava previsov kože hornej a lebo dolnej mihalnice)

Blepharoplastika je operácia, pri ktorej sa odstraňuje nadbytočná koža spolu s tukovým tkanivom . Operácia sa vykonáva v lokálnom znecitlivení , rez je vedený v záhybe hornej mihalnice, preto nie je viditeľný pri otvorených očiach. Operácia zlepšuje vzhľad očí aj funkciu mihalníc. Operačný zákrok trvá na oboch očiach asi l,5 hodiny. Po operácii stehy ostávajú l týždeň, k zhojeniu dochádza po 14 až 21 dňoch.

Xantelazma

Je kožná lézia žltavej farby postihujúca kožu najmä vnútorného kútika a ornej a dolnej mihalnice v blízkosti vnútorného kútika. Žlté sfarbenie lézie je spôsobené ukladaním tuku v tomto m ieste. Odstraňuje sa v lokálnej anestézii , stehy ostávajú 1 týždeň.

Poruchy postavenia mihalníc ( entropium ectropium , ), Pokles hornej mihalnice

Entropium je porucha postavenia mihalnice , kedy sa táto stáča oprotii rohovke a môže spôsobiť jej poškodenie a zápal. Ectropium je porucha , kedy sa celé viečko alebo slzný bod odkláňajú od očnej gule, spojovka je zapálená, zhrubnutá a oko slzí. Ptóza mihalnice je pokles celej mihalnice, kedy prekrýva os videnia a obmedzuje zorné pole. Príčiny poklesu môžu byť rôzne, je potrebné aj neurologické vyšetrenie na vylúčenie závažného ochorenia. Tieto operácie sú vykonávané v lokálnom znecitlivení. Stehy ostávajú 1 týždeň, zhojenie si vyžaduje 7-14 dní.

Nádory na viečkach

Bazaliom je najčastejšie sa vyskytujúcim nádorom na mihalniciach. Je to nádor kože, ktorý je lokálne invazívny preto je potrebné jeho odstránenie. Histologické vyšetrenie potvrdí kompletnosť excízie ( vybratého tkaniva). Pri kompletnej excízii následná liečba nie je potrebná. Najvhodnejšie je odstránenie lézií menšieho rozsahu , kedy sú dosahované najlepšie kozmetické výsledky.

+421907615285

Máte otázky? Zavolajte nám

medilux.ocne@gmail.com

Potrebujete pomoc? Napíšte nám email

Pondelok: 8.00 – 15.00
Utorok: Operačný deň
Streda : 8.00 – 15.00
Štvrtok : 8.00 – 15.00
Piatok: 8.00 – 15.00

Teraz zatvorené