Stretnutie s expertmi, Praha

7.10.2023 sa v Prahe konalo stretnutie s expertmi na estetickú medicínu, ktoré organizovala firma Medicontour. MUDr. Monika Ilavská sa zdokonaľovala v indikáciách k aplikácii biostimulačného prípravku Radiesse, výplňových materiálov Belotero  a botuloterapii. Všetky prípravky spoločnosti Mertz  sú certifikované a ich aplikáciu môžu vykonávať len certifikovaný lekári.

MUDr. Monika Ilavská PhD. Má niekoľko certifikátov na aplikáciu týchto prípravkov, ktoré sú v obrazovej prílohe tohto príspevku.

Zahraniční lektori Omar Haroon MD a Fadi Hamadani vysvetľovali a prakticky ukazovali techniku i výsledky personalizvanej liečby botulotoxínom. Aj na našom pracovisku používame najčistejší prípravok Bocouture na dosiahnutie optimálnych výsledkov bez nežiaducich účinkov.

Prípravky rady  Belotero – Revive, Balance, Intense a Volume sú určené na korekciu strednej tretiny tváre. Techniky nepriameho ovplyvnenia nazolabiálnych rýh a nepriamy lifting štruktúr tváre znižujú nároky na množstvo použitého materiálu a zachovávajú prirodzený vzhľad tváre.

Radiesse je prípravok radený k biostimulátorom. Dlhodobý efekt je formovanie nového tkaniva, novej kvality pleti.  Neabsorbuje vodu, takže výsledok „konturingu“ je dlhodobo stabilný.

Indikáciou pre zriedenú Radiesse je osvieženie a ozdravenie pleti  pri subkutánnej aplikácii u mladších žien. Neriedená Radiesse je indikovaná na konturing tváre, najmä dolnej tretiny, kedy sa aplikuje do hlbších štruktúr. Riedená Radiesse sa aplikuje na omladenie rúk a na zlepšenie kvality pokožky  v oblasti krku a dekoltu .

Aplikácia Radiesse je bezpečná aj do oblasti s bohatým cievnym zásobením, nehrozí akútna ischémia alebo nekróza tkaniva.

Dôležitá je analýza pokožky, vzhľadom na vek a typ podľa toho naplánujeme aplikáciu konkrétneho prípravku  do konkrétnej časti tváre.

Kombinácia prípravkov zabezpečí lepší výsledok ako aplikácia len jedného druhu produktu.

V prípade záujmu sa poraďte s lekármi pracoviska Medilux – očné centrum, ktorí Vám poskytnú podrobné informácie o uvedených prípravkoch.

+421907615285

Máte otázky? Zavolajte nám

medilux.ocne@gmail.com

Potrebujete pomoc? Napíšte nám email

Pondelok: 8.00 – 15.00
Utorok: Operačný deň
Streda : 8.00 – 15.00
Štvrtok : 8.00 – 15.00
Piatok: 8.00 – 15.00

Teraz zatvorené